رمز موفقیت  ( 1 )

جادوی دفتر یادداشت

یکی از رازهای موفقیت ، یادداشت کردن می باشد . این یادداشت کردن می تواند شامل برنامه روزانه و یا برنامه هدفمند و بلند مدت و یا دور نمای کاری و یا دریافتها و پرداختها و یا خرید روزانه باشد .

یادداشت کردن فواید زیادی دارد که در ذیل به برخی ار آنها اشاره میکنیم :

1- عدم فراموش کاری

به دلیل یادداشت کردن ، دیگه هیچ کاری را فراموش نخواهید کرد . این نت برداری می تواند از یک ایده خلاقانه باشد که یک لحظه به فکرتان خطور کرده است که می تواند زندگی شما را متحول کند . ولی اگر جایی نوشته نشود ، احتمالا فراموش شده و خودتان آینده خود را از بین ببرید .

2- بستن پرونده های باز

چون ما با نوشتن مطالب مهم ، به مغزمان اجازه می دهیم تا آزادانه فکر کند و دیگر نگران فراموشی کارها و مسایل دیگر نباشید ، به راحتی کلی از پرونده های ذهنی خود را می بندیم و با این کار کمک شایانی به ذهن و تفکر خود می کنیم تا فرصت و گنجایش کارهای جدید را فراهم کنیم تا بتوانیم روز به روز به سمت موفقیت حرکت کنیم .

3- کمک به حافظه

بنا به تحقیقات انجام گرفته ، یک بار نوشتن معادل 10 بار خواندن در حفظ مطالب کمک می کند و با یادداشت کردن ب حافظه خود نیز کمک کرده و جلوی آلزایمر به نحو جالب توجهی می گیریم . توجه داشته باشید که حافظه خوب و فراموش نکردن مطالب و ارقام مشخصه بارز اشخاص موفق می باشد .

4- افزایش اعتماد به نفس

وفتی شما تمام کارها و برنامه های خود را یادداشت می کنید ، به دلیل عدم فراموش کاری و برنامه ریزی دقیق به واسطه نت برداری ، از اعتماد به نفس بالایی برخوردار خواهید بود که این امر شما را در رسیدن به اهداف بلند موفقیت یاری خواهد کرد .